BAŞKANIN MESAJLARI

Fındığın Anavatanına Yakışır Bir Tesis


Giresun Kalite Fındığımızın rekabet gücü ve üretim kalitesini artırmak amacıyla yola çıktığımız Giresun Fındık Lisanslı Deposu Ve Spot Borsası projemizi başarıyla nihayete erdirdik ve açılışını yaptık. Çok şükür Türkiye Fındık Sektörümüzün tüm kesimlerine yaraşır bir tesisi alnımızın akıyla fındığın anavatanı Giresun’a kazandırmayı başardık.

Ortaya koymuş olduğumuz bu projenin, Ülkemizin en büyük üreticisi olduğu fındıkta ticari şartları kendi inisiyatifimize alma yolunda önümüzü açacak bir çalışma olduğuna yürekten inanıyoruz. Türkiye’nin 2023 vizyonu doğrultusunda önemli bir adım olarak gördüğümüz bu proje; dünya fındık sektörünün yönünü Türkiye’ye dönmesini ve fındığın şeffaf, güvenilir ve adaletli alım-satım ortamında en iyi şekilde kıymetlendirilmesini sağlayacaktır.

Biz Giresun Ticaret Borsası olarak gönülden inandığımız ve uzun yıllarımızı verdiğimiz bu projede maksimum güveni sağlamak için elimizden gelen çabayı gösterdik ve göstereceğiz. Ancak ortaya koyduğumuz bu eserin amacına ulaşabilmesi en başta üreticilerimiz olmak üzere ilgili tüm kesimlerin sahiplenmesi ile mümkündür.

Fındık Lisanslı Deposu ve Spot Borsasının Fındık Sektörüne, Giresun’a ve Ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, projeye emek veren herkese gönülden teşekkür ediyorum.