Giresun Ticaret Borsasi - Başkan Duyuru Oku

BİRLİĞİMİZDEN ALDIĞIMIZ GÜÇLE, FINDIĞIN GELECEĞİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ.

Hamza BÖLÜK

Değerli Üyelerimiz,

Geçtiğimiz aylarda size buradan duyurduğumuz projelerimizin bir bir gerçeğe dönüşmüş olmasından büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz.
Uzun zamandır arzu ettiğimiz ve ortak zenginliğimiz fındığın geleceği için çok önemli olan bir proje artık start aldı. Lisanslı depolama tesisinde güneş enerjisinden elektrik üretimine resmen başlandı. Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı (TANAP) tarafından desteklenen proje ile artık fındığımızı çok daha düşük maliyetlere saklayabileceğiz ve fındığımızın kalitesi güvence altında olacak. Bu vesile ile TANAP’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu, faydaları yıllar sonrasına yansıyacak milli bir projedir. Aynı zamanda çevresel çıktıları da en az ekonomik çıktıları kadar değerli ve önemlidir. Her zaman ilkleri yapmakla övünen Giresun Ticaret Borsası bu konuda da bir ilke imza attı. İnsanımıza hayırlı uğurlu olsun.
Yine çok önemsediğimiz ve fındığımızı dünya pazarına doğrudan taşıyacak bir projemiz ise Borsamızın liderliğinde, Giresun Ticaret Sanayi Odası ve İtalya Torino Ticaret Odası’nın bir araya gelmesiydi. Borsamızın liderlik ettiği “Ticaret odaları arası işbirliğinin artırılması ve Giresun’da fındık katma değerinin yükseltilmesi “ projesi kapsamında Torino’ya çok değerli bir ziyaret gerçekleştirdik. Piemonte bölgesi ile özdeşleşen ünlü Gianduiotto çikolatalarının üretildiği tesisleri ve bölgedeki fındık bahçelerini gezdik. Ticaret odamızın yetkilileri ile birlikte çok iyi hazırlandığımız bu gezinin gelecekte fındığımızı çok daha değerli olarak İtalya taşımamıza katkısı olacaktır. Borsamız, ulusal olduğu kadar uluslararası projeleri de hep takip ediyor olacak.
Ayrıca geçtiğimiz günlerde Sayın Valimiz ile birlikte 2. organize sanayi bölgemizdeki Teknokent kuruluşuna yönelik imzaları attık. Hayırlı olmasını diliyoruz. Bu Teknokent yenilikçi yaklaşımların hayat bulacağı, katma değeri öne alan bir yapıda olacak. Bu gelişmenin de gerçek değerinin yakın gelecekte daha iyi anlaşılacağını biliyoruz. Borsamız, üreticimiz için kesintisiz olarak da desteğini sürdürüyor olacak.

Değerli Üyelerimiz

Borsamız bölge insanımızın geleceğinin güvencesidir. Borsamız birliğimizin gücüdür. Proje ve icraatlarımızı sadece günü düşünerek
yapmıyoruz. Gelecek için fındığın değerini, kalitesi ve miktarını korumamız ve geliştirmemiz lazım. Giresun bir üretim şehri olarak mutlu ve müreffeh insanların coğrafyası olarak kalsın istiyoruz. Bu vesile ile şahsım ve Borsamız adına hepinizi saygıyla selamlarım.