GİRESUN TİCARET BORSASI - Haberler


HABERLER

Gaziantep Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan bir heyet, Meclis Başkanı Ahmet TİRYAKİOĞLU'nun Başkanlığında, Borsamıza bir ziyaret gerçekleştirdi

Gaziantep Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan bir heyet, Meclis Başkanı Ahmet TİRYAKİOĞLU'nun Başkanlığında, Borsamıza bir ziyaret gerçekleştirerek, Dünya'da ve Türkiye'de ilk Fındık Lisanslı Depolama tesisinde incelemelerde bulundular. Kendilerinin yapacak oldukları Antep Fıstığı Lisanslı Depolama tesisi için, fıstığa en yakın sert kabuklu meyve olarak gördükleri fındık lisanslı depolama tesisini incelemeyi tercih ettiklerini ifade eden Sn. TİRYAKİOĞLU, yapılan tesisin Türk Tarımına faydalı hizmetler yaptığını bildiklerini ve kendilerinin de Antep Fıstığında böyle bir tesis yaparak üreticilerin ve üyelerinin hizmetine sunma arzusunda olduklarını söyledi. Yönetim Kurulu Başkanımız Hamza BÖLÜK ise Gaziantep gibi Ülkemizin çok önemli sanayicilerini Giresun'da ve Borsamızda ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek edindiğimiz lisanslı depolama tesisindeki tecrübelerimizi Antep Fıstığı'na hizmet etmek üzere aktarmaya hazır olduğunu ifade ederek karşılıklı iyi dileklerle birlikte misafirlerimizi ağırlamak üzere hazır bulunan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarımız; Necattin Yılmaz ve Hasan Kahraman, Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Ahmet Hamdi Akşen, Meclis Başkan Yardımcımız Öner Sarıgül, Meclis Üyelerimiz; Halis Özkaya, Sebahattin Bölük ve Kadem Turan ile birlikte hatıra fotoğrafı çekimi yapılarak ziyaret sonlandırılmıştır.


24/07/2019

HABER ARŞİVİ

  

29.07.2022
UFK Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Bölük NTV kanalının Piyasa Ekranı programında 2022-2023 fındık sezonu için açıklanacak fındık fiyatı ve rekoltesi hakkında konuştu.

  

03.01.2022
GİRESUN TİCARET BORSASINDA 2021 YILINDA İŞLEM HACMİ

  

01.11.2021
Fındık’ta Lisanslı Depoculuk Çalıştayı

  

20.10.2021
Karadeniz Ekonomi | Ulusal Fındık Konseyi Başkanı Hamza Bölük

  

13/07/2020
Yavuz Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. ilk 500 de yerini aldı.

  


Nefes Kredisi Projesi tekrar başlamıştır.

  

13/03/2020
Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hamza BÖLÜK, Ülkemizdeki fahiş fiyat uygulayanlar ve stokçularla ilgili mücadele açıklaması yaptı.

  


Giresun Ticaret Borsası Üyelerine Dış Ticaret ve Pazarlama Eğitimi verdi.

  

09/01/2020
2019 yılında en fazla fındık ihracatı yapan ilk 20 Firma belli oldu.

  


İl Ekonomi Toplantısı Vali Sarıfakıoğulları Başkanlığında Yapıldı

  


İtalya'nın Torino kentine AB Projesi destekli teknik ziyaret gerçekleştirildi.

  

20/11/2019
TANAP tarafından desteklenen "Lisanslı Depolama Tesisinde Güneş Enerjisinden Elektrik Enerjisi Üretimi" projemizin açılışı yapıldı.

  

30/10/2019
Murat Gürsoy ile Karadeniz Ekonomi Programının Konuğu olduk.

  

23/10/2019
Torino Ticaret Odası ve Borsamız arasında Fındıkta Katma Değerli Üretimin artırılmasına yönelik AB Projesi çerçevesinde protokol imzaladık.

  

23/10/2019
Giresun Tombul Fındığı, Giresun Sivri Fındığı ve Giresun Kalın Kara Fındığı Coğrafi İşaret Denetim Kurulu Başkanı ve Fiskobirlik Genel Müdür Yardımcısı ve kurul üyeleri borsamızı ziyaret etti

  

22/08/2019
TMO'nun, Lisanslı Depo Tesislerimizdeki ilk fındık alımı törenini gerçekleştirdik.

  

20/08/2019
A Para Tv kanalı, Paranın Yönü Programında, Özlem DOĞANER'in sunuculuğundaki CANLI yayına telefonla katılarak fındık sezonu ile ilgili görüşlerini sundu.

  

09/07/2019
TOBB Başkanı M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU'nun katılımı ile gerçekleştirilen Fındıkta Kalite ve Verimin Artırılması Projesi çerçevesinde, Trabzon Ticaret Borsası tarafından düzenlenen bahçe etkinliğine ve akabinde düzenlenen Trabzon Eko

  

06/08/2019
TANAP hibe kapsamında yapılacak Lisanslı Depolama Tesisinde Güneş Enerjisinden elektrik üretme projemizin yüklenicisi Orbit Enerji ile iş yapım sözleşmesini imzaladık.

  

24/07/2019
Gaziantep Ticaret Borsası ile kıyaslama çalıştayı yaptık.